Wniosek o upadłość inwestora

Niepewne są losy centrum Cegielnia Przemyśl. Rzeszowski deweloper, spółka Inmax, która miała przeprowadzić inwestycję nieoczekiwanie padła ofiarą światowego kryzysu gospodarczego.

Wykonawcy już od kilku miesięcy próbowali egzekwować od inwestora należne im wynagrodzenie, jednak wszystkie próby spełzły na niczym. Sąd wydał więc wyrok w tej sprawie. Wierzycielami spółki były inne przedsiębiorstwa, skarb państwa i pracownicy. Długi Inmaxu opiewają na kwotę 15 milionów złotych, z czego wierzyciele mają spłacić blisko 3 miliony.

Projekt zakładał, że Cegielnia Przemyśl miała być największą galerią w tej części Europy Środkowo-Wschodniej. Miał się w niej znaleźć hipermarket spożywczy, market budowlany, market budowlany, duży sklep z akcesoriami sportowymi, wielosalowy kompleks kinowy a także kilkadziesiąt sklepów i lokali usługowych. Całość miała stanąć na terenach po byłej Cegielni, na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z obwodnicą miasta.

Pomimo, że los inwestora wydaje się już przesądzony, mieszkańcy Przemyśla ciągle mają nadzieję, że ktoś wykupi projekt i dokończy inwestycję. Sprzedażą majątku firmy zajmie się w najbliższym czasie syndyk. Niestety, nie ma już nadziei, by obiekt powstał przed Euro 2012, jak pierwotnie zakładano.